Novinky

14.06.2017   Dne 7.5.2017 se nám narodila dlouho očekávaná koťátka vrh J. Kocourek a kočička se mají čile k světu. Maminka Daisy ze Železných hor a tatínek Diamond-PRO Elliot.
     
23.08.2016   Dne 27.8. oslaví vrh B své osmé narozeniny. Krásné fotky nám poslala majitelka a můžete se podívat zde.
     
01.08.2016   Budeme mít koťátka. Daisy ze Železných hor & Muffin Honey Pie.
     
06.02.2016  
tak čekám, kdy se tady bude něco dít. Už by bylo na čase........
     
10.01.2015   Začátek tohoto roku není pro nás moc šťastný. Do kočičího nebe nám odešla milovaná Gladys. Byla první kočičkou a zakladatelkou naší chovné stanice.

Nikdy na ni nezapomeneme a zůstává v našich srdcích.

     
30.12.2014   Do nového roku vám všem přejeme hodně zdraví, štěstí pohody, někomu hodně úspěchů v chovu a ostatním radost a potěšení s chlupatými mazlíčky.
     
28.05.2014   Po dlouhé pauze se Vám chceme pochlubit, že čekáme koťátka. Šťastnou maminkou bude Daisy a tatínek nikdo jiný než Muffín. Velká radost do naší už tak početné kočičí rodiny se narodí za 14 dní.

Sledujte nás........

     
03.01.2014   Vítáme Vás na prahu nového roku 2014. 

Jak jste si jistě všimli, nic nového se u nás neděje. Našim přáním sice bylo odchovat v minulém roce ještě jedna koťátka. Bohužel všechny naše kočičí dámy, odmítají rodičovské povinnosti a  žádná se zatím od léta nemrouskala. Omlouvám se všem, kterým jsem dávala naději v nejbližší době na koťátko. Nabízíme alespoň pár nových fotografií od nás tak i z nových domovů našich koťat.

     

02.09.2013   První fotky z nového domova máme od Iwyho. Je velice spokojený a velký mazel celé rodiny. Máme velkou radost.
     
27.08.2013   Poslední kocourek našeho vrhu I je od neděle v novém domově. Bydlí v Mlázovicích nedaleko Jičína.

Letos zatím další koťátka neplánujeme.

     
09.08.2013   Malý Igo má svoji novou rodinu. Stále hledáme nový domov pro posledního krémového kocourka.
     
31.07.2013   Naši malí krémoví kocourci Izzy a Ibrahim jsou už v nových domovech. Izzy má velkého modrého brášku a jejich seznámení proběhlo bez problémů. Ibrahima doma čekaly dvě slečny Ráchel a Hillary obě kočičky z naší chovné stanice.
     
24.05.2013   Pár nových fotek našich koťátek, fotky na chatě a z nových domovů.
     
22.05.2013   Dnes je našim krémovým kuličkám jeden měsíc. S největší pravděpodobností to jsou samí kocouři. Kluci se mají čile k světu. Maminka Fiona je stále plně kojí a teta Daisy se stará o jejich čistotu.
     
01.05.2013   V pondělí 22.4. se nám narodila 4 koťátka. Fionka je vzorná maminka. Máte-li někdo zájem o krásného krémového mazlíčka, můžete se ozvat.
     
05.04.2013   Už se nám to pomalu blíží. Fiona roste čím dál víc a víc do šířky. Plánovaný termín porodu je na  24.dubna.  Máte-li zájem o krásná krémová koťátka sledujte dál naše stránky.
     
11.03.2013   Fionka dlouho toužila po lásce s krásným, milým kocourkem. Její přání jsme vyslyšeli a SC Damian Cremy Lokerie Bohemia se stal jejím vyvoleným. Koncem dubna čekáme koťátka.
     
12.01.2013   Vítáme Vás v novém roce a omlouváme se za tak dlouhou odmlku. Ta byla  zapříčiněna tím, že koťátka nás opustila a v celé naší kočičí rodině se nic zajímavého nedělo. S nový rokem přišly nové plány a tak Vás budeme průběžně informovat. Máme spoustu krásných fotek našich koťátek v nových domovech a tak brzy rozšíříme naši galerii.
     
03.10.2012   Konečně se nám podařilo najít nové majitele pro Huga, Hanka a Hillary. Hugo a Hillary odešli tento víkend. Na oba doma už čekali chlupatí kamarádi. Máme radost, že jim nebude smutno a budeme netrpělivě čekat na fotky z jejich nových domovů.
     
29.08.2012   Minulý týden nám odešel Harry. Na nové prostředí si rychle zvykl a vůbec se mu nestýská. Vzhledem k tomu, že zůstal v rodném městě budeme mít možnost ho často vídat.
     
10.08.2012   Koťátka nám pomalu odchází do nových domovů. Heidinka a Hannah zůstaly spolu a našly krásný domov u Dany a Kačenky v Hradci Králové. Moc jim děkujeme za lásku a péči jakou našim kočičkám věnují.
     
05.08.2012   V neděli 29. 7.  jsme byli s našim vrhem v Praze na výstavě.  Hodnocení V1 a Nominace nás velice potěšila. Fiona soutěžila poprvé v otevřené třídě a získala  CAC. Musím přiznat, že jsme na naše kočiky právem hrdi.
     
14.07.2012   Dnes slavíme tři měsíce našeho vrhu H. Všem  koťátkům přejeme hodně zdravíčka, plná bříška a milující domovy. Stále nemáme všechna koťátka zadaná. Hledáte-li někdo malé bílé potěšení tak jeden kocourek a dvě kočičky tu na Vás čekají.
     
05.06.2012   Nové fotky koťátek, Daisy a Fiona v kočkách.
     
04.06.2012   Naše bílé kuličky čeká první očkování. Jedna místnost jim už dávno nestačí a tak jich je plný byt. Fanny přestává mít přehled a proto po větším konfliktu musela Fiona a Daisy na prázdniny do Ronova. Stále hledáme nové domovy pro naše colourpointíky.
     
11.05.2012   Za tři dny oslaví náš vrh H jeden měsíc. Jsme na tuto rodinku opravdu pyšní. Fanny je starostlivá a velice pečlivá maminka, Fiona, jako hlídací teta, nemá konkurenci. Je radost pozorovat jejich nevinné hraní a pošťuchování. Začínají sami jíst a poznávat nepoznané.
     
01.05.2012   Koťátka mají 14 dní, rostou nám jako z vody. Fanny je vzorná maminka, která nenechá své děti chvilku bez dozoru. Občas ji s očistou pomůže Fiona. Té by se role maminky velice zamlouvala. Tady pár fotek nové rodinky.
     
15.04.2012   Vítáme Vás v novém roce. Spoustu měsíců se u nás nic zajímavého nepřihodilo. Fanny čekala na svého ženicha více než rok. Tentokrát jsme její tužby vyslyšeli a naše bílá princezna se včera stala maminkou. Kdo je pyšným tatínkem našich colourpointních miminek uvidíte v koťátkách.
     
13.11.2011   Po dlouhé odmlce  pár novinek. Koťátka jsou pryč a nám teď chodí spousta dopisů a fotek z jejich nových domovů. Moc děkujeme všem za milé zprávy a krásné fotky.  Krémová kočička Fionka, kterou jsme nabízeli do chovu zůstala doma. Má za sebou dvě úspěšné výstavy. Na poslední  v Praze získala krásný posudek, hodnocení V1 a NOM. V soutěži BIS byla druhá.
     
02.09.2011   Doplnila jsem několik fotek vrhu G. Všechna koťátka jsou zamluvená.
 Včera odešla malá Felína do svého nového domova. Bude dělat společnost modrému kastrovanému kocourkovi. Kočičce přejeme hodného kamaráda, stále plné bříško. Manželům Beranovým hodnou, milou a mazlivou kočičku jakou naše Felínka je.
     
29.08.2011   Po dlouhé době jsme opět vyjeli na výstavu, tentokrát do Ostravy. Fanny tam získala svůj druhý CAC. Fiona krémová kočička z vrhu F se zdá být velice nadějná a tak nás zajímal názor posuzovatele. Paní Friskovec se naše malá velice líbila, dostala krásný posudek a hodnocení V2. Hledáte-li někdo pěknou, krémovou kočičku do chovu, může to být právě naše Fionka.
     
28.08.2011     Měsíc jsou čtyři koťátka z vrhu F v nových domovech. Od všech nám přišly krásné pozdravy a spoustu pěkných fotek. Jak si žije Fanny, Furýsek, Fido a Falco?
     
28.07.2011     Fanny, Furýsek, Fido a Falco dnes už spí ve svém novém domově. Všem přejeme hodně zdravíčka, štěstíčka a lásky v nových rodinách. Páníčkům pak radost a spoustu nezapomenutelných chvil se svým chlupatým mazlíčkem.
       13.07.2011    Dvě kočičky a jeden kocourek z vrhu G už dostali svá jména a zde Vám je poprvé představujeme. I pro ně hledáme milující rodiny, které jim připraví krásný domov. Koťátka budou k odběru začátkem září.
          Koťátka z vrhu F se nám brzy rozprchnou do světa  Hledáme ještě nový domov pro dvě krémové kočičky. Fiona je velice nadějná,  bez kresby, vhodná do chovu. Felína bude rozdávat radost jako milý, chlupatý mazlíček
01.07.2011     F-ka máme po prvním očkování. Kocourci jsou zamluveni a jejich budoucí páničkové se na ně chodí pravidelně dívat. Kočičky stále ještě hledají nové domovy. Další novinkou je to, že máme vrh G. Andy porodila nakonec císařským řezem tři krásná koťátka. Jsou to dvě modrokrémové kočičky a jeden modrý kocourek. Všichni jsou zdraví a mají se čile k světu. Zanedlouho se pochlubíme i s fotem.
12.06.2011     Pár nových fotek koťátek vrhu F. Další milá  zpráva - Andy čeká koťátka a tak se brzy naše chlupatá smečka ještě rozroste.     
06.06.2011     Muffín včera na výstavě v Příbrami získal třetí CAC a máme z něho CHAMPIONA. Fanny soupeřila  poprvé v otevřené třídě a odvezla si domů svůj první CAC. Jsme na obě kočičky velice pyšní.     
20.05.2011     Přišel nám krásný dopis  z nového domova od Edisona. Kocourka všichni moc milují, on je velice šťastný a nechává se rozmazlovat. Paní Šafkové děkujeme za krásné fotky.
     
10.05.2011     Všechna koťátka už koukají a tak jsme doplnili několik nových fotek. Není jednoduché nafotit tato živá klubíčka, ale až začnou běhat bude hůř....
     
05.05.2011     Za několik málo hodin bude koťátkům týden. Máme tři chlapečky a tři holčičky. Všechny krásně baští, spí, baští a jejich hmotnost se pohybuje kolem 180g. Gladys je velice starostlivá maminka a tak Candy ani Fanny nemají šanci si malá klubíčka ani prohlédnout.
     
04.05.2011     Koťátka nám krásně přibývají. Pár nových fotek si můžete prohlédnout zde. Hledáte-li chlupatého mazlíčka přijeďte se podívat na naše tři kočiky a tři kocourci.
     
01.05.2011     Andy, Daisy a Muffín si už víc jak měsíc užívají jarního sluníčka ve venkovním výběhu. To, že jsou velice spokojeni, můžete vidět na nových fotkách z Ronova. Gladys je vzornou maminkou, která se od svých dětí nehne ani na krok. Koťátka jsou velice spokojená a krásně přibírají.
     
30.04.2011    Máme vrh F. Gladys včera porodila krásných 6 koťátek. Pět z nich je krémových po tatínkovi a jedna modrokrémová kočička po mamince. Máme z miminek nesmírnou radost a to především i proto, že Gladys nikdy tak početný vrh neměla. Muffín je opravdový pašák!
     
13.04.2011    Po dlouhé pauze, kdy se u nás nic nedělo, přichází období samých novinek. Muffín na výstavě v Hradci Králové získal svůj už druhý CAC. Velice nás překvapil svým perfektním chováním při posuzování. Je důvodem to, že ho vystavoval p. Šitler, nebo fakt, že se Muffínek co nevidět stane tatínkem?...

Příště uvidíte jak se naše kočičí rodinka rozrůstá.

     
12.02.2011    Minulý víkend jsme vyjeli na výstavu do Viničného. Vybrat z našich šesti mazlíčků dvě kočky, které s námi stráví celý týden na Slovensku, nebylo  jednoduché. Nakonec karta opět padla na Candyho a Fanny.   Že naše volba byla správná a velice úspěšná vidíte na krásných hodnoceních
     
31.01.2011    Spřátelená chovná stanice nabízí modrokrémovou kočičku a krémového kocourka. Bližší informace na www.bluecinderella.cz
     
16.01.2011    Dnes slaví Miffínek své první narozeniny. Přejeme mu hodně zdravíčka, dobrého papání, hodně pomazlení a pěkné posudky na výstavách. Jako malý dárek dostal první nevěstu a tou je naše Gladys.
     
30.12.2010    Nové fotky naší bílé princezny.
     
28.12.2010    Doplnila  jsem několik zajímavostí z naší stanice. Jsou i nové fotky v galerii.
     
22.12.2010    Přišlo nám krásné přání a milá zpráva od Diany z Ruska, která byla na své první výstavě. Jsme na Dianu moc pyšní a těší nás, že si kočička v zahraniční konkurenci převážně holandských a německých kočiček tak dobře vede.  A co nám její majitelka napsala?

"Chci říct, jak jsme uspořádali výstavu - dáme VELMI DOBŘE! , si 2 dny EX-1 a BEST JUNIOR - dva dny za sebou.
Děkujeme vám za Diana. Jsem velmi šťastný, že mám takový zázrak))"

     
10.12.2010    Do nového domova nám odešel malý Edison. Bude nám smutno, hlavně  Fanny bude chybět velký kamarád a parťák na lumpárny.

Přejeme kocourkovi a celé rodině mnoho chlupatého štěstí...

     
06.12.2010    Že nedáme Muffínovi pokoj dokud si na výstavní atmosféru zvykne,  dokazuje to, že v sobotu 4. 12. byl opět na výstavě tentokrát v Olomouci. V rukou pana Šitlera  z chovné stanice Velvet Alarm získal krásný posudek a s ním i svůj první CAC.
     
02.12.2010    Výstava v Kladně byla velice úspěšná. Muffin získal V2, kde se posuzovatel dlouho rozmýšlel. Nakonec k takovému hodnocení přistoupil i díky tomu, že náš kocourek se velice nerad chová. Celé posuzování doslova přetrpěl a patřičně nadával. Fanny na své první výstavě získala EX1, NOM a v konkurenci s dospělými si odnesla i BIV. Náš ostřílený kastrát Candy si s krásným posudkem přinesl NOM a z BIS dokonce krásný pohár, který vyhrál nad sedmi dalšími kastráty.
     
25.11.2010    V neděli jedeme na výstavu do Kladna. Náš Muffín se bude snažit získat svůj první titul v otevřené třídě. Candy po velkém úspěchu v Pardubicích se opět předvede ve třídě kastrátů. A náš trojlístek uzavře malá Fanny, která si na výstavní prostředí teprve zvyká.
     
25.11.2010    Přidala jsem fotky Denise z nového domova. Jeho klidná povaha z něho dělá opravdu pěkného, milého mazlíka.
     
17.11.2010    Zapomněli jsme zdůraznit, že Daisy poslední volná kočička z vrhu D zůstává doma. Dělá společnost Muffínovi v Ronově. Jak jim to spolu sluší a jaký krásný kocour nám z Muffínka roste se můžete podívat.
     
16.11.2010    Přišla nám první fotka od Diany. Její nová majitelka Anna je z malé nadšená, prý ve skutečnosti je ještě krásnější a milejší než na fotkách.V novém domově si kočička pomalu zvyká. Přejeme oběma hodně zdravíčka a krásný spokojený život v dalekém Petrohradě.
     
14.11.2010    Tato výstava je ve znamení úspěchů. Naše malá Fanny se na své první výstavě moc líbila. Nejenže se u její klece všichni zastavovali a fotili jí, od posuzovatelského stolku si přinesla V1, BIV a nominaci do BIS.

Máme z naší princezničky obrovskou radost.

     
13.11.2010    Candyho dnešní úspěch nám trochu nahrazuje smutné loučení, které právě prožíváme. Ráno odlétá do nového domova naše malá Diana. Kočička bude působit jako chovná v Petrohradě. Přejeme ji šťastný let, hodně kočičích kamarádů a hlavně láskyplnný domov.
     
13.11.2010    První den výstavy je za námi. Candy nás velice překvapil. Nejenže se choval na výbornou, ale i se velmi líbil panu Calmeovi, který ho nominoval do BIS. Tam náš kocourek v konkurenci pěti kastrátů zvítězil.

Máme z něho obrovskou radost a těšíme se na jeho další výstavu.

     
06.11.2010    Tento víkend je u nás ve znamení velkých příprav na výstavu v Pardubicích. Po dlouhé době nás můžete vidět s Candym. Bude to jeho první výstava v kategorii kastrátů. V neděli se pochlubíme s naši malou princezničkou .
     
30.10.2010    Fanny, tak říkáme naší malé Forever, se u nás velice rychle zabydlela. Po prvních několika málo hodinách dávala všem najevo, že ona tu teď bydlí a oni ať si dají pozor !!! Je to pohodová kočička, kterou nic nerozhází a která vyžaduje stálou pozornost.
     
29.10.2010    Máme krásné fotky malé Dixie z  nového domova. Na nové prostředí si velice rychle zvykla. Martina a Ondra  ji  milují a  na fotkách je vidět, jak jsou všichni spokojeni a šťastni. Přejeme jim, ať je tato pohoda nikdy neopouští.
     
24.10.2010    Tři roky jsme snili o sněhobílé krásce s jemně lilovými odznaky. Dnes se stal náš sen skutečností. Přivezli jsme si domů colourpointí holčičku. Děkujeme Petře Šnajdrové, která nám malou Forever Mine of Royal Angel*CZ svěřila.
     
23.10.2010    Stále máme volnou modrou kočičku. Hledáte-li někdo opravdu pěknou, velkou  kočičku s exotickým výrazem  je to naše Daisy, která stále hledá nový domov. Diana je předběžně zamluvená. Zda se stane chovnou kočičkou v dalekém Petrohradě se ještě uvidí.
     
22.10.2010    Včera jsme se rozloučili s naší malou Dixii. Bydlí teď v Praze a je milovaným mazlíčkem Martiny a Ondřeje. Přejeme všem třem hodně chlupatého štěstí.
     
20.10.2010    Tuto neděli jsme byli v Praze na výstavě. Naše modré holčičí trio se předvádělo a hledalo si nové páníčky.
     
10.10.2010    Malý Edison má za sebou první včeličku. Byl velice statečný a cestou domů vyžadoval nepřetržité drbání na bříšku.
     
07.10.2010    Dnes jsem přidala fotky volných kočiček
     
04.10.2010    Byli jsme na první výstavě s našimi nejmenšími. Malou Dianu na výstavě vystřídal Denis, kterého jsme si za tímto účelem půjčili. Výstavní prostředí je nijak nezaskočilo a při posuzování se všechny moc líbily.
     
28.09.2010   Aktualizace fotek (Muffin, Ronov, vrh B, E)
     
28.09.2010   Máme volná koťátka - modré kočičky
     
28.09.2010   Chystáme se v neděli na MVK do Liberce. Poprvé v naší chovatelské činnosti se můžeme na výstravě pochlubit s vrhem. Naše holčičí trio Diana, Dixie a Daisy se tyto dny učí výstavnímu chování. Doufejme, že nezklamou a budou se líbit.
     
27.09.2010   V neděli odešel malý Denis do nového domova. Denis je moje srdeční záležitost a tak nešel daleko. Můžu ho kdykoli navštívit. Už teď je z něho moc pěkný kocourek a s námi ho uvidíte na výstavách.
     
17.09.2010   Stránky naší stanice jsou v novém kabátku.
     
09.09.2010   V pondělí jsme se vrátili z Italského Conegliána. Výstava se nám vydařila. Muffín si odnesl po oba dny V1, Dixie dostala v sobotu V1 a v neděli V2. Debbie, která se s námi domů už nevrátila a našla v Itálii svůj nový domov byla v sobotu oceněna V2 a v neděli si odnesla s výsledkem V1 i BIV. Máme z posudků velkou radost. Debbie přejeme hodně sluníčka a milující páníčky.

     
24.08.2010   Včera byla naše bezva pětka na posledním očkování. Malý Edií se má čile k světu, ve třech týdnech váží 395 g. V úterý odjíždíme na krátkou dovolenou zakončenou výstavou v italském městečku Conegliáno. Do Itálie jedeme ukázat Muffínka, z naších koťátek ještě lilovou Debbie a modrou Dixie.
     
08.08.2010   Máme vrh E.
V neděli 1.8. se nám narodil krémový kocourek.
     
02.08.2010   V neděli jsme Muffína vzali opět na výstavu tentokrát do Prahy. Paní posuzovatelce se náš kocourek líbil a přivezl si pěkný posudek s V1. Tento týden jsme měli doma Camelii - kočičku z vrhu C. Opravdu z ní roste moc pěkná kočička a s majitelkou jsme se dohodli, že naši modrokrémku ukážeme na výstavě v Pardubicích.
     
22.07.2010   Co je u nás nového? Koťátka z vrhu D nám pěkně rostou. Zítra jim budou 2 měsíce. Kočičky máme stále volné máte-li zájem ozvěte se. Muffin se připravuje na další výstavu 1. 8. jedeme do Prahy. Očekáváme vrh E, Gladys bude maminkou.
     
14.06.2010   Začíná být v chaloupce opravdu veselo. Naše malá pětka se rozeběhla po bytě. Andy je z toho trochu nervózní a snaží se je schovávat na "bezpečná" místa. My dvounožci je pak i půl hodiny hledáme. Pro Muffina to jsou bezva hračky - občas nějakou ukradne a pak se s ní pěkně muchluje. Fotit takový pytel blech je nad moje síly, ale u maminky se vždy zklidní. Já toho využila a vy se můžete podívat.
Výstava ve Viničné na Slovensku se nám vydařila. Muffínek si pěkně zvyká na výstavní rituál a atmosféru. Po oba dny se moc líbil a odnesl si krásné posudky. Na jeho hodnocení se podívejte zde. Náš vrh D se má k světu. Všechna koťátka už vidí a pomalu se batolí. Andulka se o ně stále vzorně stará. Doplnila jsem hmotnosti ve 14 dnech.
     
07.06.2010   Doplnila jsem pár informací o vrhu D. Koťátka se mají čile k světu, pěkně přibírají a v prvním týdnu se dokonce malá Dianka a Debbie podívali na svět svýma očičkama. Andy je velice vzorná maminka, která se o svá první koťátka pečlivě stará. Máme z ní i z malých chlupatých uzlíčků velkou radost.
     
02.06.2010   Náš Muffin má za sebou první výstavu v rakouském Wiener Neustadt . S Fandou, Vlaďkou a jejich dvěma koťátky z vrhu K strávil svůj první výstavní víkend. Při posuzování se snažil každému vysvětlit, že nějaké prohlížení od cizích lidí je to, co on právě nechce. Přesto se posuzovatelům náš kocourek líbil a přivezl pěkné posudky.
     
27.05.2010   MÁME VRH D
     
10.05.2010   Muffínek si velice rychle zvykl na velkou kočičí rodinu. Candy ho přijal jako parťáka hned druhý den. Gladys a Andy jsou kočičí dámy a svého budoucího nápadníka nejdříve patřičně seznamovaly s chodem domácnosti. Ale dnes už  je můžete všechny vidět pohromadě.
     
28.04.2010   S chovnou stanicí VELVET ALARM jsme se rozhodli pořídit si chovného kocoura. Zalíbilo se nám krémové koťátko ze stanice HONEY PIE od paní Šotnarové. Malého zlatého prince jsme si přivezli tuto neděli. Muffin Honey Pie bude bydlet u nás v Železných horách, ale na výstavách ho můžete vidět i v rukou pana Šitlera.
     
18.01.2010   Koncem minulého týdne odešla do nového domova i naše Camelie. Chovatelé mi dají jistě za pravdu, že když odchází  poslední koťátko a ještě k tomu v 5 měsících je to opravdu smutné loučení. Jak mi ale nová majitelka slíbila, Cami se k nám občas vrátí na hlídání.
     
     
 
 
Copyright ze Železných hor*CZ / Design: Nikola Arcanidu  / aktualizace: Věra Janatová